Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych 5 firm podejrzanych o popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi tj. prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF.

Na listę trafiły:  Netmore sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, Seremar sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Mane Marketing sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Butrans sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Nescom Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Firmy te oferują m.in. możliwość handlu na rynku Forex oraz inwestycje w „instrumentach takich jak towary, akcje i obligacje”. Jedna z firm podejrzewanych przez KNF o działania niezgodne z prawem oferuje m.in. inwestycje w kamienie szlachetne oraz metale szlachetne;  informuje potencjalnych inwestorów, iż „jest podmiotem dedykowanym działalności operacyjnej na Global Business”.

Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami. W 2009 roku na listę KNF wpisana została np. spółka Amber Gold.

 

ŹRÓDŁOŹródło: KNF
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak