MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia, które umożliwi klubom piłkarskim organizacje sektorów z miejscami stojącymi. – Dotychczasowe przepisy nakazujące wszystkim kibicom piłkarskim zajmowanie miejsc siedzących, zwłaszcza w sektorach dla najbardziej zagorzałych fanatyków, były oderwane od stadionowej rzeczywistości – pozytywnie oceniają projekt nowych przepisów eksperci Instytutu Ochrony Praw Konsumentów.

Zgodnie z nowymi przepisami, organizatorzy meczów będą musieli zapewnić kibicom na miejscach stojących taki sam standard bezpieczeństwa jaki mają osoby na miejscach siedzących. Poza tym, sektory z miejscami stojącymi będą musiały być oddzielone od pozostałych sektorów stadionu – tak, aby nie dostały się tam osoby bez ważnych biletów, lub mające bilety do innych części stadionu. Miejsca stojące będą numerowane, tak samo jak siedzące – wyjaśnia MSWiA. Organizator będzie też zobowiązany do zadbania o właściwą infrastrukturę – zapewnienie przejścia po obu stronach sektora stojącego, prawidłowe zamontowanie barier bezpieczeństwa, tzw. „łamaczy fal”.

– Dotychczasowe przepisy nakazujące wszystkim kibicom piłkarskim zajmowanie miejsc siedzących, zwłaszcza w sektorach dla najbardziej zagorzałych fanatyków, były oderwane od stadionowej rzeczywistości. Umożliwienie klubom organizacji sektorów z miejscami stojącymi to naszym zdaniem bardzo dobra decyzja, która była oczekiwana przez kluby piłkarskie i kibiców. – mówi Klaudia Anioł, prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów.

Wymagania techniczne infrastruktury sektorów na stadionie, na których udostępniane są miejsca stojące jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA, gdzie opublikowano projekt rozporządzenia. Dokument został skierowany do konsultacji międzyresortowych. Nowe przepisy mają wejść w życie w terminie 14 dnia od daty opublikowania rozporządzenia.

 

ŹRÓDŁOMSWiA
UDOSTĘPNIJ

2 KOMENTARZE

    • Wstyd się przyznać, ale nie posiadaliśmy żadnego zdjęcia polskiego stadionu wraz z prawami autorskimi do jego publikacji. Postaramy się, by następnym razem informacje o polskich stadionach były ilustrowane polskimi zdjęciami. PS. Dziękujemy za czujność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak