W obrotowych fotelikach DUALFIX ze stajni niemieckiej firmy Britax Römer, które przez blisko 5 miesięcy były sprzedawane konsumentom ujawniono wady, które w razie wypadku mogą spowodować zranienie dziecka lub pasażerów pojazdu. Producent prosi posiadaczy fotelików, by na specjalnej stronie internetowej dowiedzieli się, „czy fotelik musi być wymieniony”.

Firma Britax Römer ogłosiła, że podczas kontroli zgodności fotelików DUALFIX z wymaganiami homologacyjnymi (tzw. kontrola CoP – Conformity of Production) ujawniła w części produktów wadę, która może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci chronionych za pomocą tego typu fotelika. Jak wyjaśnia RAPEX  tj. europejski system ostrzegania o produktach, które mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów, w wadliwej partii fotelików DUALFIX stwierdzono włoskowate pęknięcia mocowań powłoki fotelika, co w razie wypadku może doprowadzić do oderwania się elementów fotelika od podstawy, powodując zranienie dziecka lub pasażerów pojazdu. Problem dotyczy fotelików sprzedanych pomiędzy 3 listopada 2017 a 22 marca 2018 r. Britax Römer poinformował, że wadliwy element posiada „tylko ułamek sprzedanych fotelików” i firma nie otrzymała żadnych informacji na temat wypadków związanych z potencjalnie wadliwym elementem.

Producent ogłosił, że dobrowolnie przyjmuje zwroty fotelików, które mogą być wadliwe i prosi wszystkich konsumentów, którzy kupili foteliki DUALFIX w okresie pomiędzy 3 listopada 2017 a 22 marca 2018, by na specjalnej stronie internetowej dowiedzieli się „Czy fotelik musi być wymieniony” (sic.)  

DUALFIX to designerski fotelik, który dzięki funkcji obrotu o 360° umożliwia zmianę pozycji dziecka w foteliku – tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Zakup nowego fotelika DUALFIX to wydatek od około 1399 złotych w górę .

 

ZOBACZ:

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak