Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego umieszczona została firma Spot Capital Markets Ltd, która reklamuje się jako „europejski lider inwestycji w opcje binarne”.

KNF ostrzega, że firma prowadzi działalność maklerską bez zezwolenia KNF za pośrednictwem strony internetowej nobleoption.com/pl, gdzie można znaleźć ofertę m.in. „ponad 200 typów aktywów, +80% zysku z wygranych inwestycji”. Firma ostrzega potencjalnych inwestorów, że „handel opcjami binarnymi ma charakter wysoce spekulacyjny i obarczony jest wysokim poziomem ryzyka”.

Przewodniczący KNF rozpoczął postępowanie w sprawie Spot Capital Markets Ltd na podstawie zawiadomienia złożonego przez inny podmiot. KNF podejrzewa że Spot Capital Markets złamał przepisy art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzi działalność maklerską polegającą na prowadzeniu w sposób zorganizowany doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF. Zawiadomienie w tej sprawie złożono w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce.

– Poprosiliśmy firmę Spot Capital Markets o komentarz – informuje Instytut Ochrony Praw Konsumentów.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak