Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów zebrała  213 478 groszy dla podopiecznych Azylu Koci Świat.

Głównym zadaniem Instytutu jest ochrona praw konsumentów, jednak organizacja nie zaniedbuje również czworonożnych przedstawicieli braci mniejszych. Pod hasłem „Grosz dla Zwierzaka” fundacja  przeprowadziła  zbiórkę publiczną do puszek, w wyniku której udało się przekazać 2134,78 zł dla Fundacji Azylu Koci Świat,  która otacza opieką porzucone psy i koty, zwierzęta uratowane po interwencjach, wypadkach, schorowane, stare i kalekie.

– Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za nieocenioną pomoc – mówi Klaudia Anioł, prezes FIOPK. Przeprowadzona zbiórka została zgłoszona i rozliczona na portalu zbiórek publicznych pod nr 2018/5719/OR.

Fundacja Azylu Koci Świat jest organizacją Pożytku Publicznego, wpisaną na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Prowadzony przez fundację tzw. Plaskaty Azyl położony jest we wsi Kątne k/Nasielska, woj. mazowieckie, w starym gospodarstwie rolnym koło przystanku kolejowego na linii Nowy Dwór-Ciechanów, 60 km od Warszawy. Jego mieszkańcy to 140 kotów, 13 psów, 2 kozy, założycielka azylu Kasia i jej pomocnicy.

Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów (FIOPK) nie poprzestanie na jednorazowej zbiórce na rzecz czworonożnych konsumentów i planuje kolejne działania mające na celu poprawę losu czworonożnych konsumentów. Jednym z celów działalności Instytutu jest m.in. „prowadzenie badań i analiz w zakresie oceny jakości weterynaryjnej ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa żywności i preparatów do pielęgnacji zwierząt”.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak