Rossman wycofał ze sklepów mleko w proszku dla niemowląt wyprodukowane w zakładzie zanieczyszczonym salmonellą. O ryzyku zakażenia mleka wyprodukowanego  w jednej z fabryk francuskiego koncernu Lactalis jako pierwsza ostrzegała w Polsce już w grudniu ub. roku Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów. Przedstawiciele koncernu Lactalis zapewniali FIOPK, że problem nie dotyczy produktów sprzedawanych w Polsce.

W styczniu br. Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że francuska firma Lactalis wycofuje z rynku wszystkie zagrożone salomnellą produkty – bez rozróżnienia na numer partii i datę minimalnej trwałości – wyprodukowane w zakładzie w Craon we Francji . Jak wynika z informacji Ambsady R.P. w Paryżu, na którą powołuje się GIS, działanie to jest efektem zaangażowania francuskich służb rządowych po wykryciu skażenia w niektórych produktach dla dzieci firmy Lactalis w grudniu ub. roku. „Wszystkie partie mleka w proszku dla niemowląt, kaszek i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego wyprodukowane w zakładzie w Craon podlegają obecnie wycofaniu przez firmę Lactalis ze wszystkich miejsc, do których zostały dostarczone” – poinformował Główny Inspektor Sanitarny. Dodał jednocześnie, że wycofywania z rynku wszystkich produktów wyprodukowanych przez Lactalis w zakładzie w Craon nie oznacza, że wszystkie produkty wyprodukowane w Craon są potencjalnie zanieczyszczone.

Proces wycofywania produktów pochodzących ze „skażonego” zakładu w Craon objął niektóre serie mleka w proszku dla niemowląt marki Babydream dostępnego w sieci sklepów Rossmann. Szczegółową listę wycofywanych produktów Babydream z polskich sklepów sieci Rossmann opublikował Główny Inspektor Sanitarny.

Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. wycofała z półek sklepowych potencjalnie niebezpieczne produkty pod nadzorem GIS. – „Produkty te nie są już dostępne w naszych sklepach. Jednakże Klienci, którzy posiadają którykolwiek z wyżej wymienionych produktów, proszeni są o ich zwrot do dowolnej drogerii Rossmann – zwrócimy pieniądze bez konieczności okazywania dowodu zakupu” – informuje sieć Rossman. W oficjalnym komunikacie Rossmann wyjaśnia również, że „w Polsce nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania spowodowanego Salmonellą po spożyciu mleka wyprodukowanego przez firmę Lactalis”. Sieć drogerii zapewnia, że wszystkie oferowane w sklepach Rossmann produkty Babydream są całkowicie bezpieczne.

W grudniu 2017 r. Fundacja Instytut Ochorny Praw Konsumentów jako pierwsza poinformowała w Polsce o skażeniu salomonellą mleka w proszku dla dzieci produkowanego przez francuską firmę Lactalis. W odpowiedzi na skierowane wówczas przez FIOPK pytanie do polskiego oddziału francuskiego koncernu mleczarskiego „Czy problem dotyczy jakichkolwiek produktów Lactails dostępnych w Polsce?”, FIOPK otrzymała oświadczenie prezesa zarządu Lactalis Polska sp.zo.o. stwierdzające, iż produkty zakażone salomonellą w zakładzie w Craon nie były sprzedawane przez Lactalis Polska na rynku polskim.

 

Zobacz:

ŹRÓDŁOGIS
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę wpisz nazwę użytkowniak